طراحی سایت
جمعه 8 مرداد 1400.
.
الجمعة 21 ذو الحجة 1442.
.
Jul 30 2021.
.

قیمت انواع لپ تاپ در بازار (جدول)

 

اخبار اقتصادی - قیمت انواع لپ تاپ در بازار (جدول)

اخبار,اخبار اقتصادی , قیمت انواع لپ تاپ

 اخبار اقتصادی - فارس

یارانه شیر به زودی در کشور توزیع می‌شوداخبار,اخباراقتصادی,یارانه شیر


 اخباراقتصادی  - یارانه شیر به زودی در کشور توزیع می‌شود

دو هزار و 250 میلیارد ریال یارانه شیر برای سه ماه نخست امسال پیش بینی شده که به زودی در استان های کشور توزیع می شود.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: دو هزار و 250 میلیارد ریال یارانه شیر برای سه ماه نخست امسال پیش بینی شده که به زودی در استان های کشور توزیع می شود.

به گزارش ایرنا، حسن رکنی پنجشنبه شب در حاشیه نشست تشکل های دامی خراسان رضوی افزود: این اعتبار با پیگیری های وزیر جهاد کشاورزی و همراهی دولت تامین و دریافت شد و به زودی توزیع آن آغاز می شود.

وی با بیان اینکه این مبلغ بخشی از نیاز به نقدینگی دامداران را پوشش می دهد گفت: در همین ارتباط تعاون روستایی در شش نقطه از کشور اقدام به خرید شیر بر اساس قیمت مصوب تنظیم بازار کرده است.

رکنی افزود: در مجموع، این پایگاه ها روزانه حداقل یک هزار تن شیر تولیدی دامداران را خریداری می کند تا قیمت شیر منطقی تر شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در ادامه با اشاره به اینکه نیاز کشور به گوشت قرمز 900 هزار تا یک میلیون تن می باشد گفت: از این میزان کمتر از 100 هزار تن آن در برنامه واردات است و مابقی از طریق پرورش دام های سبک و سنگین تولید خواهد شد.

وی افزود: در عین حال صادرات دام سبک از سه الی چهار ماه قبل آزاد شده و بخشی از دام سبک نیز به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.

رکنی گفت: 70 میلیون راس دام سبک در کشور وجود دارد که این تعداد بسیار زیاد است و به لحاظ جمعیت دامی نیازی به افزایش این میزان وجود ندارد.

وی افزود: در عین حال افزایش بهره وری در بحث دام و طیور در قالب اصلاح نژاد با جدیت در وزارت جهاد کشاورزی در دست پیگیری است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بابیان اینکه می توان بخشی از دام موجود را صادر کرد بدون آنکه کوچکترین خلل و کاهشی در عرضه داخلی ایجاد شود گفت: اکنون تاکید بر افزایش میزان بهره وری در جمعیت موجود دامی است که در این راستا نژاد جدیدی از جمله نژاد ' رومان ' شناسایی شده است.

وی افزود: در برخی مناطق فرصت های خوبی از نظر منابع ژنی قوی برای افزایش بهره وری در دام ها سبک داشته ایم ضمن آنکه در بحث دام سنگین هم علاوه بر نژاد هلشتاین، پرورش و توسعه دام های دو منظوره در دستور کار است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: نژاد سمینتال و مونت هم در برخی مناطق کشور پرورش خواهد یافت که هم تولید را افزایش می دهد و هم شیر با کیفیت تری را در اختیار ما قرار می دهد.

رکنی تصریح کرد: امروز از جمله اقدامی که با شتاب زیاد و بازدهی خوب باید در راستای اقتصاد مقاومتی انجام شود تغییر در بهره وری حوزه دام و طیور است به گونه ای با تعداد دام کمتر و صرف خوراک پایین تر ، محصول بیشتری تولید شود.

وی گفت: بدین منظور نیازمند شناسایی ژن های جدید در کشور و استفاده از آخرین دستاوردهای جهان برای ارتقا توان تولید هستیم که در بخش اصلاح نژاد دام سنگین دستورالعمل های جدیدی برای تغییرات ژنتیکی در حوزه مختلف متناسب با مناطق مختلف کشور در دست تهیه است.

رکنی افزود: در زمینه تغذیه دام هم برنامه ریزی شده از منابع موجود استفاده بهینه شود که در این راستا بخشی از پسماندهای بخش کشاورزی بر اساس نتایج تحقیقات موسسه تحقیقات علوم دامی همانند استفاده از پوست پسته در خوراک دام و مانند آن مورد استفاده قرار می گیرد.

وی گفت: در بخش طیور نیز اقدامی که در حوزه اقتصاد مقاومتی می تواند کمک موثری به ارتقا تولید داشته باشد اصلاح ساختار و تعریف زنجیره تولید است که بر این مبنا می تواند کاهش مصرف دان و افزایش تولید گوشت را با استفاده همین امکانات شاهد باشیم .

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: امسال قرار بود 10 درصد تولید را در داخل این زنجیره ببریم که تاکنون کمتر از هفت درصد طیور در این زنجیره و چرخه قرار گرفته و عملا طرح فرابخشی و نیازمند کمک بانک ها، دستگاه های دیگر و بخش های خصوصی دست اندرکار است.


  اخباراقتصادی  - ایرنا